خواص عسل گون برای کم خونی

خرید عسل گون یکی از مفید‌ترین انواع عسل است که به دلیل داشتن فواید بسیار در درمان بیماری‌ها به نوعی یک داروی گیاهی نیز به شمار می‌آید. از مهم‌ترین مصارف بهترین عسل گون می‌توان به درمان بیماری کم خونی اشاره کرد که این روز‌ها به یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در میان کودکان و بزرگسالان تبدیل شده است.

با وجود این که عسل گون یکی از مفید‌ترین مواد غذایی به شمار می‌آید اما برای تاثیرگذاری بیشتر در درمان بیماری کم خونی می‌بایست همراه با مواد غذایی دیگر میل شود تا همانند دارد‌های ترکیبی تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

 یکی از مهم‌ترین نکاتی که در طول درمان همواره باید مورد توجه قرار بگیرد، اطمینان از کیفیت عسل گون است به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم حتما از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید.

معرفی عسل گون

یکی از گیاهانی که معمولا در بخش‌های جنوبی دامنه‌ی کوه‌های زاگرس به وفور یافت می‌شود گون است، گیاهی با گل‌های زیبا که منبع عظیمی برای شهد رسانی به زنبور‌های عسل به شمار می‌آید. این گیاه با داشتن خواص بسیار زیاد تاثیرات زیادی در سلامت انسان دارد و عسل تهیه شده از شد آن همواره در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها موثر هستند.

برای تخلیه و برداشت عسل این گیاه می‌بایست شرایط آب و هوایی خاصی را رعایت کرد تا به آنزیم‌ها و خواص پروبیوتیک آن آسیبی وارد نشود، لازم به ذکر است بدانید که نحوه برداشت عسل از این گیاه به صورت خام است و برای تبدیل شدن به عسل قابل مصرف مراحل خاصی نیز طی خواهد شد.

این ماده حاوی ساکارز بسیار پایینی است و به همین دلیل یک جایگزین مناسب برای شیرینی جاتی است که افراد دیابتی مصرف می‌کنند و با این کار می‌توانند سطح قند خون خود را کنترل نمایند. البته بهترین خواص عسل گون برای کم خونی است و می‌تواند تاثیر زیادی در بهبود این بیماری داشته باشد.

عسل گون برای کم خونی خوبه؟ 

در پاسخ به این سوال می‌توان پاسخ قاطعانه مثبت داد، عسل گون با داشتن مواد معدنی و ویتامین‌های مفید در درمان بیماری کمخونی یک عامل خنثی کننده به حساب می‌آید. در واقع با نگاه علمی‌تر و تجزیه‌ی بیشتر عسل می‌توان گفت که این مانده منبع عظیمی از مس، آهن و منگنز است که ترکیب این سه عنصر غول بزرگی برای مقابله با کم خونی می‌سازد.

ممکن است بپرسید که عسل چگونه باعث پیشگیری یا درمان کم خونی می‌شود، پاسخ به این سوال ساده است چرا که ترکیب سه عنصر فوق نقش عمده‌ای در افزایش میزان سنتز هموگلوبین دارد و از این رو سلاح قدرتمندی در برابری عوامل پیشروی کم خونی می‌سازد.

برای درمان کم خونی چه بخوریم؟ 

مصرف عسل به تنهایی می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌ها مخصوصا کم خونی موثر باشد اما برای تاثیرگذاری بیشتر، آن را به همراه مکمل‌های غذایی دیگر مصرف نمود تا در عین خوشمزه‌تر شدن، قدرت تاثیرگذاری بیشتری نیز داشته باشند: این ترکیبات شامل موارد زیر هستند:

ترکیب موز و عسل گون

بدون شک خیلی از افراد مخصوصا کودکان از مصرف عسل گون به تنهایی امتناع می‌کنند، این نوع عسل با وجود شیرینی متناسب به مذاق خیلی‌ها خوش نمی‌آید به همین دلیل می‌توانند آن را با ترکیبات میوه‌ای میل کنند. ترکیب موز و عسل گون برای کم خونی به نوعی یک بمب انرژی هستند و مصرف آن در اول صبح می‌تواند انرژی لازم را برای شما فراهم کند.

موز جاذبه قوی برای جذب آهن، B۱۲ و فولیک اسید دارد و عسل منبع عظیمی از مس، آهن و منگنز است که ترکیب این دو با هم می‌تواند یک راه مفید و موثر در درمان خانگی کم خونی با عسل باشد.

ترکیب جعفری و عسل گون

این ترکیب به سرعت کم خونی شما را از بین می‌برد چرا که سبزی جعفری علاوه بر جذب آهن بالا می‌تواند سطح هموگلوبین خون را به سرعت افزایش دهد، برای این کار نیاز به آهن مورد نیاز در عسل دارد که با ترکیب این دو ماده می‌توان به راحتی سلاح دفاعی در برابر کم خونی را ایجاد کرد.

ترکیب کنجد و عسل گون

ترکیبی فوق العاده که علاوه بر کم خونی، نقش موثری در کاهش درد مفاصل و استخوانی دارد. این ترکیب بمب انرژی است که تمام انرژی لازم برای یک روز پر مشغله را فراهم می‌کند. برای تاثیرگذاری بیشتر می‌توانید از ترکیب شیر، کنجد و عسل گون استفاده کنید که مصرف آن قبل از خواب آرامش و دور از اضطراب را نیز برای شما به همراه دارد.[ بازدید : 64 ]
[ ] [ 9:20 ] [ تیبا بلاگ ]
ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]