ریمپ ایسیو کیا ریو چه مزایایی دارد؟


یکی از تولیدات دیگر شرکت کیا کره جنوبی که مونتاژ آن در ایران انجام می شد، ریو است. این خودرو به عنوان جایگزینی برای پراید در سال ۲۰۰۰ میلادی رونمایی شد و دو سال بعد مونتاژ آن در کارخانه سایپا آغاز گردید. در این مقاله می خواهیم در مورد مزایای ریمپ ایسیو کیا ریو صحبت کنیم اما بهتر است قبل از آن با مشخصات این خودروی جمع و جور آشنا شوید. پیشرانه ای که برای این خودرو در نظر گرفته شده است یک موتور ۴ سیلندر تنفس طبیعی است که حجمی برابر با ۱۵۰۰ سی سی دارد.

این موتور ۱۶ سوپاپ قادر است تا توانی برابر با ۹۵ اسب بخار تولید کند و به حداکثر گشتاور ۱۳۵ نیوتن متر برسد. برای ریوی مونتاژ ایران یک گیربکس دستی ۵ سرعته در نظر گرفته شده که به همراه موتور و از طریق دیفرانسیل جلو، نیروی محرکه را به چرخ ها منتقل می کند. مدت زمان شتاب صفر تا صد این خودروی کره ای، ۱۲ ثانیه است و حداکثر سرعتی برابر با ۱۷۵ کیلومتر در ساعت دارد. کیا ریو دارای استاندارد آلایندگی یورو ۳ می باشد و میزان مصرف سوخت آن به ازای هر صد کیلومتر در حالت ترکیبی ۷ لیتر است. دارندگان این خودرو می توانند برای بهبود عملکرد آن، ریمپ ایسیو کیا ریو را امتحان کنند.

چرا ریمپ ایسیو کیا ریو لازم است؟

خودروهایی که در ایران مونتاژ می شوند، سازگاری بیشتری با شرایط آب و هوایی و سوخت تولید داخل ایران دارند. اما باز هم ریمپ ایسیو کیا ریو می تواند رانندگی لذت بخش تری را با این خودرو برای شما فراهم کند. وقتی عملکرد بخش های مختلف خودرو به نوعی شخصی سازی شود و بر اساس خواست مالک آن باشد، به طور حتم باعث افزایش رضایت بخشی آن خواهد شد. ریمپ ایسیو می تواند عملکرد موتور را بهبود ببخشد و از مصرف بیش از اندازه خودرو جلوگیری کند. همچنین موجب افزایش شتاب و رفع کپ اولیه می گردد.

فرایند ریمپ ایسیو کیا ریو چگونه است؟

با پیشرفت تکنولوژی، خودروسازان برای کنترل بخش های مختلف خودرو، یک کامپیوتر کوچک را در خودروهای تولیدی شان نصب کردند و آن را ایسیو نامیدند. ایسیو به عنوان مغز متفکر خودرو، برنامه های مختلفی را درون خود ذخیره دارد. هر کدام از این برنامه ها مربوط به یک قسمت از خودرو هستند. اگر بخواهیم تغییری در عملکرد هر قسمت از خودرو انجام دهیم باید از طریق برنامه ریزی مجدد ایسیو اقدام کنیم. ریمپ ایسیو با نرم افزارهای اختصاصی انجام می شود. طی این فرایند، افرادی که در زمینه ریمپ ایسیو ماهر و باتجربه هستند، تنظیمات جدیدی را در برنامه های آن ایجاد می کنند که موجب ارتقا عملکرد خودرو می گردد. ریمپ ایسیو کیا ریو نباید توسط افراد مبتدی و تازه کار انجام شود، زیرا احتمال ایجاد اختلال و خسارت سنگین به بخش های مختلف خودرو وجود دارد.


برای کاهش دمای موتور

اگر احساس می کنید که دمای موتور خودروی شما بیش از اندازه بالاست، بهتر است هرچه سریعتر برای برطرف کردن عیب آن اقدام کنید. در برخی موارد داغ شدن بیش از حد موتور به تنظیمات ایسیو برای زمان روشن و خاموش شدن فن مربوط می شود. بدین صورت که فن خودرو دیرتر از زمانی که لازم است روشن می گردد و از سوی دیگر زودتر به کار خود پایان می دهد. همین امر موجب می شود که موتور خودرو به اندازه کافی خنک نگردد و دمای آن از حد مجاز بالاتر رود. بالا رفتن دمای موتور می تواند به قسمت های مختلف آن آسیب جدی وارد کند. اما این مشکل به راحتی از طریق ریمپ ایسیو کیا ریو قابل برطرف شدن است. اگر تنظیمات ایسیو را به گونه ای تغییر دهیم که فن زودتر روشن شود و دیرتر خاموش گردد، مشکل داغ شدن موتور از بین می رود.

برای از بین بردن صدای ناک موتور

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام حرکت صدای تق تق از درون محفظه موتور به گوش برسد. در این مواقع خیلی افراد فکر می کنند پیستون درون سیلندر دچار مشکل شده اما در واقع اینطور نیست. سوخت های بی کیفیت تولید داخل عامل ایجاد صدای ناک موتور هستند. سوخت نامرغوب، اکتان پایینی دارد و به همین علت وقتی به سیلندر تزریق می شود، قبل از جرقه زنی آتش می گیرد و صدای انفجار آن به صورت تق تق شنیده می شود. ایراد ناک موتور اگر ادامه پیدا کند می تواند به محفظه سیلندر و پیستون آسیب جدی وارد نماید. در این مواقع بهتر است به مرکز Remap ecu مراجعه کنید تا متخصصان این حوزه، تنظیمات ایسیو را به گونه ای تغییر دهند تا موتور با سوخت تولید داخل سازگاری بیشتری پیدا کند و صدای ناک موتور برطرف گردد.

http://carplusco.com/%d8%b1%db%8c%d9%85%d9%be-%d8%a7%db%8c%d8%b3%db%8c%d9%88-%da%a9%db%8c%d8%a7-%d8%b1%db%8c%d9%88-%da%86%d9%87-%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%9f/


[ بازدید : 128 ]
[ ] [ 15:01 ] [ تیبا بلاگ ]
ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]